niedziela, 25 marca 2012

Wiosenne zdjęcie na słodki wypiek - rozwiązanie konkursu

Wygląda na to, że wytęskniona, słoneczna wiosna i kolorowe, radosne kuchenne utensylia z kolekcji Tchibo „Czas na wypieki” - to dobrany duet.
Zostałam zasypana zdjęciami. I to dosłownie! :) Ostatnie propozycja dotarła do mnie 2 minuty przed zamknięciem konkursu. :)
Policzyłam je wszystkie: 135 fotek od 78 osób.
Widać na nich, że domowe pieczenie słodkości sprawia Wam wiele radości.
Cieszy mnie ogromnie tak duży odzew i chęć wspólnej zabawy. :)
Martwi, że nagrodzić mogę tylko dwie osoby. :(
Zatem domyślacie się, jak trudne zadanie miałam do wykonania...
Z wielu zdjęć wprost wylewała się wiosna. :) Czasem czarowała pięknym światłem, innym razem kolorowymi kwiatami w tle, albo soczystą truskawką, albo wesołym kurczakiem, albo nietypowymi pomysłami aranżacyjnymi...
Tyle tytułem wstępu. :)


 A teraz czas na rozwiązanie. :)

Bardzo miło mi poinformować, że w konkursie „Wiosenne zdjęcie na słodki wypiek” - zestawy nagród ufundowane przez Tchibo - powędrują do:

Natalii Kapsa 

zdjęcie konkursowe - autorka Natalia Kapsa

 oraz Basi / Elle – autorki bloga www.petitbonheur-blog.blogspot.com

 zdjęcie konkursowe - autorka Basia / Elle


Gratuluję Wam bardzo!
Proszę o przesłanie mailem adresu, pod który przesłane zostaną nagrody, oraz numeru telefonu.

Wszystkim pozostałym również gratuluję! i dziękuję za tak liczny udział! :)
Pozdrawiam!


PS. A w przygotowaniu kolejny konkurs z nagrodami. Zaglądajcie! :)

18 komentarzy:

 1. to jest wiosna?!!? po co było tyle trudu...!

  OdpowiedzUsuń
 2. i miało być 1 zdj. to jest niezgodne z zasadami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak niezgodne? Trzeba czytać z zrozumieniem zasady konkursu!
   Było powiedziane że można przesłać kilka zdjęć (do trzech) ale na każdym musi być przedstawiony inny wypiek. Jasne i proste zasady!

   Usuń
 3. i umiejntności też nie trzeba było mieć...

  OdpowiedzUsuń
 4. gratuluję wygranej!! tym razem nie udało się, może w następnym konkursie ;) dzięki, Małgosiu, za możliwość udziału :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fotki moim zdaniem śliczne. Gratuluję dziewczynom i czekam na kolejny konkurs. Świetna zabawa, Gosiu! :)

   Usuń
 5. Krótka notka do anonimowej, niezadowolonej osoby (bo jak się domyślam - trzy komentarze pochodzą od jednej i tej samej osoby?).

  Po pierwsze:
  zasady konkursowe w wypadku nagrodzonej pracy nie zostały złamane. Od nagrodzonej Elle otrzymałam tylko jedno zdjęcie. Elle wykonała pewien rodzaj collage'u, który nie był zabroniony. Takich prac było więcej i wszystkie zaakceptowałam zgodnie z przyjętymi zasadami.
  Sytuacja miałaby się zupełnie inaczej, gdyby chodziło o dwa czy trzy osobne zdjęcia, przedstawiające ten sam wypiek. Takie prace również się pojawiły, a ja miałam na tę okoliczność przygotowaną specjalną procedurę, która jak sądzę - nikogo nie krzywdziła.

  Po drugie:
  Na pytanie czy to jest wiosna? - odpowiadam: TAK, TO JEST DLA MNIE WIOSNA.
  Proszę pamiętać, że wybór najciekawszych wiosennych zdjęć był tylko i wyłącznie moją subiektywną oceną. Jak świat długi i szeroki, każdy z nas zapewne postawiłby na zupełnie inną pracę, bo w tej, a nie innej dostrzegłby "to coś".
  Podważanie mojej oceny - jest po prostu bez sensu.
  Nie mam sobie nic do zarzucenia. Nie faworyzowałam nikogo, a obie nagrodzone przeze mnie osoby - są zupełnie mi obce.

  Po trzecie:
  Na pytanie "po co było tyle trudu...?!"
  - odpowiadam: dla zabawy? dla zdrowej rywalizacji? dla szansy zdobycia nagród?
  Szansy! A nie pewności...

  I po czwarte:
  Nie rozumiem, dlaczego mamy śmiałość otwarcie wziąć udział w konkursie, a już swoje niezadowolenie i pretensje wyrzucamy tylko w ukryciu? Bo tak łatwiej? jako Anonimy odważniejsi jesteśmy, prawda?

  Na moim blogu nie będę tolerowała anonimowych złośliwości, a wszystkie anonimowe oskarżenia będą kasowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Na pytanie "po co było tyle trudu...?!"
   - odpowiadam: dla zabawy? dla zdrowej rywalizacji? dla szansy zdobycia nagród? "

   Ja bym jeszcze dodała - dla zjedzenia czegoś wiosennego :) Sernik limonkowy, który wysłałam na konkurs zniknął zanim dostałam odpowiedź, że zdjęcie doszło :)

   Usuń
 6. Pozostałym osobom, raz jeszcze bardzo dziękuję - zarówno za udział w konkursie, jak i zrozumienie, że nie wszyscy mogli wygrać (choć bardzo bym tego chciała!).

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluje, piękne zdjęcia. Zdecydowanie wiosenne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję Zwyciężczyniom! Tak jak Małgosiu piszesz, to przecież Twoje subiektywne odczucie i biorąc udział w konkursie trezba je szanowac. Mnie osobiście,nie wiem jak to ująć ,,zabolało"? zdjęcie nr.2 (choć piękne bez dwóch zdań) bo to kolaż dwóch, sama też myślałam o takiej formie, ale uznałam, że to nie do końca fair, choć prawdą jest, że jakby nie było to finalnie 1 jpg... Gdy jednak weszłam na bloga Basi okazało się, że to nie spryt, Ona po prostu zawsze tak włąsnie robi zdjęcia! Śliczne duety :) No przy takiej frekwencji, to faktycznie miałaś trudny orzech do zgryzienia :) Czekamy na nowe konkursy, bardzo dziekuje za fajną zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratki! Do następnego razu:)
  Ja chyba zakupię foremki.

  OdpowiedzUsuń
 11. aaaaaaaa Gosia jestem wściekła.......na siebie, pomyliłam piątki. Miałam gości i myślałam, że mam czas. No cóż, gratuluję zwyciężczyni. Zabawa świetna, muszę uzupełnić wpisy na swoim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Proszę się nie przejmować tymi Anonimowymi. A ze zdjęć bije wiosna :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam,
  przede wszystkim gratuluję osobom, które wygrały :) Po drugie gratuluję super konkursu - o tym, jak bardzo był inspirujący, świadczy chociażby ilość zgłoszeń. No i nagrody niczego sobie ;) Pomyślałam, że wezmę udział w dyskusji, bo wydaje mi się, że trochę rozumiem anonimowe komenatrze. Po prostu kilka osób, tak jak i ja;), prawdopodobnie nie do końca zrozumiało ideę konkursu - wydawało się, że chodzi o oryginalność wypieku, a nie o umiejętności robienia zdjęć - a obydwa zdjęcia choć są niezaprzeczalnie piękne, mogą się wydawać w miarę podobne (ciasto i "rozmazane" kwiaty w tle). Ale - to konkurs właścicielki bloga i tylko i wyłącznie jej (Twój;)) gust się tutaj liczy. Ja dziękuję za przepyszną zabawę i czekam na następne konkursy, zawsze to mobilizacja do pieczenia. A mi pozostaje podszkolić umiejętność robienia zdjęć :) Pozdrawiam wiosennie! mala mi

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony komentarz. :) Jestem winna Ci informację: blog jest moderowany, spamowi i pyskówkom mówimy stop. We wszystkich innych sprawach zapraszam. :)