niedziela, 8 września 2013

Danie, którego nikt nie widział

 
Dzisiaj  zaskoczę Was całkiem nowym przepisem. Przepisem na danie, jakim się jeszcze nigdy nie dzieliłam i jakiego prawdopodobnie nikt z Was tu zaglądających nigdy nie widział.


 Mam dla Was przepis na...


Przepis na pusty talerz

Składniki:
1 pęczek niczego
1 nic
¾ szkl. niczego
2 łyżki niczego
0,7l niczego
szczypta niczego

Wykonanie:
1 pęczek niczego umyć, osuszyć i pokroić niezbyt grubo. 1 nic drobno posiekać, a następnie podsmażyć razem z pokrojonym niczym na patelni 2 łyżkach niczego. Posypać szczyptą niczego. Dodać ¾ szkl. niczego, a następnie przelewać z pustego po chochelce niczego.
Gotować nic na wolnym ogniu, aż nic całkowicie wchłonie nic.
Wlewać nic na talerz z pustego garnka. Podawać dziecku pusty talerz z niczym
 
Tak codziennie wygląda posiłek ponad 160 000 polskich dzieci
 
Jesteście zdziwieni? A może nadal głodni?
Wyobraźcie sobie, że właśnie tak wygląda codzienny posiłek ponad 160 000 polskich dzieci. Posiłek „nic” jest niezwykle popularny w wielu polskich domach, choć nie zawsze mamy tego świadomość. Ciepłe danie zastąpione jest talerzem ziejącą pustką...

Nie musimy biernie spoglądać na taki stan rzeczy. Możemy przyczynić się do zapełniania pustych dziecięcych talerzy i przyłączyć się do programu „Podziel się posiłkiem”.
Wystarczy w okresie od września do końca października 2013 kupić jogurty Danone oznaczone logiem programu – Talerzykiem. Część zysków ze sprzedaży produktów zostanie przekazana na ufundowanie posiłków niedożywionym dzieciom.

Otwórzmy swoje serce już dzisiaj.


Więcej informacji o programie znajdziesz na stronie "Podziel się posiłkiem" (kilk). 

9 komentarzy:

 1. Popieram i biore udzial w akcji!

  OdpowiedzUsuń
 2. genialne wprowadzenie do tematu :) świetny pomysł z tym przepisem, zdjęciami :) w akcji sama biorę udział od dawna. jestem niesamowicie pozytywnie zaskoczona tym postem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Całym sercem popieram powyższą akcję. Przy okazji chciałam Was wszystkie zaprosić na nowe forum kobiet. Dyskutujemy na nim na wszystkie interesujące nas tematy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialny pomysł na posta i warta uwagi akcja, popieram i przekażę alej.

  OdpowiedzUsuń
 5. A mnie szlag trafia. Bo pracuję ja i mój mąż, mamy jedno dziecko a tak naprawdę niedługo pójdę po wszelkiej maści zasiłki socjalne jak prawie połowa pracowników w mojej firmie. Coraz trudniej żyje się tutaj i choć nie jestem przeciwna takim akcjom to chce mi się krzyczeć: nie dawajcie posiłku dzieciom tylko PRACĘ I GODNĄ PŁACĘ ICH RODZICOM! Oni już o dziecko zadbają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy sposób na zwrócenie uwagi ludzi :) zapraszam do mnie aleposmakuj.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy pomysł na zwrócenie uwagi innych ludzi :) zapraszam do mnie aleposmakuj.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Genialny sposób na pokazanie problemu. Nie podoba mi się tylko jedna rzecz - dlaczego akcja trwa tylko wrzesień - październik, a nie cały rok? Sytuacja jest zła przez cały rok, a nie tylko przez te dwa miesiące. A najlepszym rozwiązaniem sytuacji i tak byłoby to, co proponuje Anonimowy z 14:45 - dajcie ludzie pracę i godną płacę, a rozwiąże to więcej problemów, niż ten jeden.

  OdpowiedzUsuń
 9. aż chce się złośliwie wypomnieć nie tak dawne problemy z liczeniem głodnych dzieci. było chyba 800 tysięcy, teraz jest 160 tysięcy. akcja godna pochwały, ale i tak nie zachęca mnie do kupna Danone.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony komentarz. :) Jestem winna Ci informację: blog jest moderowany, spamowi i pyskówkom mówimy stop. We wszystkich innych sprawach zapraszam. :)